30. Spotkanie Klubu Miasta Kobiet. Gość Specjalny – Magdalena Czaja

30. Spotkanie „Miasta Kobiet” – Art Hotel & Spa – Restauracja Vanilla SkySpotkanie z Magdaleną Czają – Kraków 30.01.2020

Wczoraj miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w 30. spotkaniu Klubu Miasta Kobiet, które odbyło się w Krakowie w “Niebieski Art Hotel & Spa”- Restauracja “Vanilla Sky”.

Spotkanie rozpoczął pokaz brafitterski, wykonany przez ekspertki od upiększania biustów i szołmenki z Vanilla Body Shop – nielicznych Salonów Profesjonalnego Brafittingu, w których w miłej atmosferze i dzięki wiedzy oraz doświadczaniu brafitterek można przeżyć swoistą Stanikową Metamorfozę. Bardzo ciekawy pokaz i dużo przydatnej wiedzy.

Następnie redaktorka naczelna “Miasta Kobiet” Aneta Pondo przeprowadziła rozmowę z Gościnią Specjalną spotkania Magdaleną Czają – mentorką, certyfikowaną coach, nauczycielką, twórczynią autorskiej metody Lovefiting®, której celem jest pomoc w znajdowaniu, budowaniu i doskonaleniu relacji partnerskich. Ponad 10 lat temu została poproszona o współprowadzenie jedynego autoryzowanego w Polsce Instytutu Metody Tippinga (znanej jako Radykalne Wybaczanie). Jako jedyna z niewielu w Polsce osób prowadzi warsztaty metodą Byron Katie. Misją Magdaleny Czaja jest poruszanie serc innych i inspirowanie ludzi do tworzenia relacji, o jakich marzą. Jest ogromną orędowniczką odwagi w każdej dziedzinie.

“Odwaga to nie brak lęku. Odwaga to działanie pomimo strachu. Wszystko czego potrzebujesz to jedna decyzja. Bój się… i działaj!”

Podczas wczorajszego spotkania Magdalena Czaja poruszyła m.in. tematy:

Style przywiązania. Ludzie od najwcześniejszych dni życia potrzebują zbudować więź z pierwszym opiekunem (najczęściej mamą). W zależności, czy pierwszy opiekun daje nam poczucie bliskości, dostępności i bezpieczeństwa buduje nam się odpowiedni styl. Jeżeli wszystkie wymienione powyżej potrzeby dostajemy, buduje się styl bezpieczny. Jeżeli raz te potrzeby mamy, a raz nie, powstaje styl lękowy. Jeżeli rodzic nie jest dla nas dostępny, powstaje styl unikowy. Ma to dla nas ogromne znaczenie. Badanie pokazują, że to, jaki wychodząc z dzieciństwa mamy styl przywiązania, definiuje, jakie w dorosłym życiu budujemy związki z innymi ludźmi i jakie przyciągamy style. Warto odkryć swój styl, warto odkryć, kim się jest, warto rozwijać się, aby budować dobre i wartościowe relacje.

Język miłości. To sposób, w jaki okazujemy lub chcemy, aby okazywano nam miłość. Jest 5 języków miłości: dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków, spędzanie ze sobą wspólnego czasu, oraz wyrażenia afirmatywne. Przeważnie u każdego z nas dominuje jeden z powyższych języków. Znając języki miłości typowe dla Nas i naszych bliskich, możemy zacząć wprowadzać zmiany. Warto rozmawiać z drugą osobą, aby poznać swoje osobiste języki miłości. W tym celu warto zadać sobie oraz bliskiej osobie pytanie: “Kiedy czuję się kochana?”, “Kiedy czujesz się kochany?”.

Syndrom oszusta. To syndrom, który powoduje, że chociaż osiągamy ogromne sukcesy, ludzie nas podziwiają i chwalą, to my sami nie widzimy naszych sukcesów, boimy się, że za chwilę okaże się, że to wszystko nam się udało, że jesteśmy “oszustami”. Warto wspierać inne kobiety, warto być koalicjantką innych kobiet. Warto zbierać dowody swoich sukcesów, tak aby co jakiś czas sobie o nich przypominać i być z nich dumnym.

Radykalne wybaczanie. To metoda dla osób, które są po pewnych przykrych wydarzeniach, cierpieniach. Pozwala spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, pozwala znaleźć ulgę, czasami bardzo szybko. Można kogoś pociągnąć do odpowiedzialności i konsekwencji. Równocześnie można wybaczyć, aby samemu poczuć ulgę, poczuć się lepiej i żyć pełniej. Wszystko, co wydarza się w życiu dzieje się po coś i dla Nas, a nie Nam. Nie musimy wybaczać sobie. Jeśli wybaczymy innym, to wybaczamy też sobie. Można być jednocześnie i duchowym i uziemionym, co pomaga żyć lepiej i pełniej 🙂 .

To była wspaniała i niezwykle wartościowa rozmowa. Gratuluję i dziękuję Pani Magdalenie Czaja za świetne wystąpienie oraz za przekazanie przydatnej wiedzy oraz osobistych, mądrych przemyśleń.

Dziękuję „Miasto Kobiet” za możliwość uczestniczenia w tak cudownym, genialnie zorganizowanym wydarzeniu, umożliwiającym poznanie wielu wspaniałych osób oraz zdobyciu cennej wiedzy.

30. Spotkanie „Miasta Kobiet” – Art Hotel & Spa – Restauracja Vanilla Sky.
30. Spotkanie „Miasta Kobiet” – Art Hotel & Spa – Restauracja Vanilla Sky.
Spotkanie z Gościem Specjalnym – Magdaleną Czają – Kraków 30.01.2020
30. Spotkanie „Miasta Kobiet” – Art Hotel & Spa – Restauracja Vanilla Sky – Spotkanie z Magdaleną Czają – Kraków 30.01.2020
30. Spotkanie „Miasta Kobiet” – Art Hotel & Spa – Restauracja Vanilla Sky – Kraków 30.01.2020