Gala Finałowa “Polish Fashion Anatomy” – koncert Andrzeja “Andy” Grabowskiego

Gala Finałowa Polish Fashion Anatomy – Koncert Andrzeja Grabowskiego. Dziedziniec Hotelu Wolski w Krakowie (15.09.2019)

Sztuka jest ważnym źródłem estetycznego rozwoju oraz intelektualną przyjemnością. Kontakt ze sztuką w sposób holistyczny wpływa na nasze ciało, duszę i umysł. Rozwija wrażliwość, wyobraźnię, kreatywność, empatię i odwagę. Poszerza wiedzę o artystach, ich dziełach, historii, przekazie i wartościach kulturowych. Przekazuje społeczeństwu symbole i pamięć o wybitnych ludziach.

Wczoraj (15.09.2019) miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w niezwykłej Gali Finałowej Polish Fashion Anatomy, organizowanej na dziedzińcu krakowskiego Hotelu Wolski. Gościem specjalnym Gali był wybitny kompozytor, wiolonczelista, pedagog – Andrzej Grabowski. Koncert był niesamowity, wzruszający, poruszający ciało, duszę i umysł z muzyką, która na zawsze pozostanie w moim sercu. Dzisiaj chciałabym przybliżyć Ci sylwetkę tego genialnego artysty. Zobacz też kilka zdjęć z wczorajszego koncertu.

Człowiek orkiestra

Andrzej Grabowski to wybitny artysta wiolonczelista, kompozytor, pedagog. Jest mistrzem improwizacji, twórcą muzyki teatralnej i filmowej. Dla swoich słuchaczy tworzy piękne smyczkowe opowieści. Przekazuje emocje poprzez frazy i kompozycje, które wydobywa ze swojego serca tu i teraz. Jego pasją jest także lutnictwo (instrumenty smyczkowe) i fotografia.

Wiolonczelista z ulicy Grodzkiej

Andrzej Grabowski ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Zdzisława Łapińskiego. Następnie na tej samej uczelni odbył dwuletnie studium pedagogiczne. Artysta koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Szwajcaria, Włochy, Japonia). Można go też zobaczyć i usłyszeć w Krakowie na ulicy Grodzkiej, skąd swoją piękną i czarującą muzyką zatrzymuje ludzi w ich codziennej gonitwie, by dać im chwilę przyjemności i refleksji. W ostatnich latach zagrał tam kilkaset pięknych i niepowtarzalnych koncertów.

Andy Grabowski – “My Love”

Płyta “Imagine Cello”

W 2017 roku została wydana płyta artysty “Imagine Cello” czyli “Wyobraź sobie wiolonczelę”, w której słychać aż 9 wiolonczel, okraszonych efektami przestrzennymi. Utwory na płycie tworzą wyjątkowy i wzruszający rejs w głąb ciała, duszy i umysłu. Płyta, która zmieniła życie artysty, została dedykowana świętej pamięci Andrzejowi Surmie (przewodnik duchowy artysty) oraz rodzicom Andrzeja Grabowskiego.

Muzyka poruszająca duszę, umysł i ciało

Podczas koncertów artysta gra na elektrycznym instrumencie określanym, jako live looping cello umożliwiającym miksowanie, multiplikowanie i wzajemne zapętlanie dźwięków jego naturalnej wiolonczeli. W efekcie powstają kompozycje z pogranicza klasyki, elektroniki, ambientowych brzmień i jazzu. Są niepowtarzalne, unikalne, wyjątkowe, wypełnione wrażliwością, emocjami i duchowością artysty. Nie sposób przejść obojętnie obok muzyki, która porusza najgłębsze zakamarki duszy, ciała i umysłu, zasiewając ziarna cennych wartości.

Andy Grabowski “Eteria” Piwnica pod Baranami Kraków 5.05.2017

Wyjątkowa podróż muzyczna

Andrzej Grabowski był gościem specjalnym Gali Finałowej Polish Fashion Anatomy, organizowanej w Krakowie w dniu 15.09.2019. Podczas koncertu zostałam otulona piękną i wzruszającą muzyką. Artysta zabrał mnie w niezwykłą podróż w głąb mojej duszy, umysłu i ciała, spokoju, zadumy i refleksji.

Gala Finałowa Polish Fashion Anatomy – Koncert Andrzeja Grabowskiego
Dziedziniec Hotelu Wolski w Krakowie (15.09.2019)
Gala Finałowa Polish Fashion Anatomy – Koncert Andrzeja Grabowskiego
Dziedziniec Hotelu Wolski w Krakowie (15.09.2019)
Gala Finałowa Polish Fashion Anatomy – Koncert Andrzeja Grabowskiego
Dziedziniec Hotelu Wolski w Krakowie (15.09.2019)