3 sposoby na dodanie sobie energii w ciągu dnia

Walczysz ze zmęczeniem? Odczuwasz spadek witalności w ciągu dnia? Poznaj trzy naturalne sposoby na dodanie sobie energii. Stosuj je na co dzień, a Twoja motywacja, efektywność i wyniki szybko poszybują w górę.

3 sposoby na dodanie sobie energii w ciągu dnia

Wypij szklankę wody

Picie wody daje organizmowi energię, korzystnie wpływa na witalność, koncentrację, zmniejsza uczucie stresu i daje ogólne siły życiowe. Jako składnik płynów ustrojowych – pełni funkcję nawilżającą i ochronną dla wszystkich narządów, w tym mózgu, rdzenia kręgowego, gałek ocznych, skóry. Zapewnia odpowiednią pracę mięśni i ruchomość stawów. Nawet niewielkie odwodnienie powoduje zagęszczenie krwi i uczucie zmęczenia. Zawsze miej przy sobie butelkę z wodą. Jeśli nagle czujesz, że opadasz z sił, wypij małymi łyczkami ok. 250 ml. Pijąc codziennie wodę z cytryną na czczo, zauważysz, że masz więcej energii. Aby wyrobić w sobie zdrowy nawyk, szklankę możesz postawić przy łóżku już wieczorem. Rano po prostu dodasz plasterek cytryny i zastrzyk energii gotowy!

Zrób kilka ćwiczeń

Wysiłek fizyczny likwiduje zmęczenie i dodaje energii. To dlatego, że ruch pobudza krążenie, a lepsze krążenie oznacza więcej tlenu docierającego do każdej komórki ciała. W efekcie mózg, mięśnie i organy wewnętrzne pracują wydajniej, a Ty nie będziesz odczuwał zmęczenia. Wystarczą 2 minuty truchtu w miejscu, skłony, przysiady, podskoki, by krew żywiej krążyła oraz by poczuć przypływ energii.

Zjedz kilka orzechów lub banana

Orzechy zawierają dobre tłuszcze i błonnik. Chociaż są kaloryczne, to większość ich kalorii pochodzi z wartościowego tłuszczu, który przyczynia się do utrzymania odpowiedniego funkcjonowania organizmu. To oznacza, że dostarczają one energii, która jest niezbędna do podejmowania codziennych wyzwań i aktywności fizycznej. Banany są bogate w glukozę, która daje natychmiastową energię. 100 g banana dostarcza aż 20-24 g węglowodanów. To świetna przekąska w ciągu dnia.

Planując dzień, pamiętaj o powyższych prostych i naturalnych sposobach na zwiększenie energii. Wówczas Twoje samopoczucie oraz efektywność szybko poszybują w górę. Powodzenia! 🙂