9 naturalnych sposobów na upał

Gdy żar leje się z nieba, często marzymy o solidnej klimatyzacji. Tymczasem istnieją skuteczne, naturalne i zdrowe sposoby na przyjemne orzeźwienie podczas letnich upałów. Poznaj i zastosuj je już dzisiaj.

  1. Pij wodę z cytryną i kostkami lodu. Możesz dodać również parę listków pięknie pachnącej i orzeźwiającej mięty. Rewelacyjne będą też koktajle z dodatkiem ulubionych owoców.
  2. Czerp wodę także z sezonowych owoców i warzyw np. z arbuza, czereśni, brzoskwiń, ogórków czy pomidorów. Oprócz nawodnienia dostarczysz ciału witamin i składników mineralnych.
  3. Zrezygnuj z pieczenia i smażenia. Postaw na lekką dietę np. sałatki, chłodniki, kefir, maślankę. Na deser domowe lody lub sernik na zimno .
  4. Weź szybki i chłodny prysznic, który wspaniale Cię orzeźwi i pobudzi do działania.
  5. Noś lekkie i przewiewne ubrania. Postaw na te uszyte z naturalnych tkanin np. bawełna, jedwab czy len.
  6. Stosuj chłodne okłady na ciało. Zafunduj sobie lodowy masaż. Dwie kostki lodu zawiń w chusteczkę i masuj nimi przez ok. 30 sekund twarz, nadgarstki, zgięcia łokci, miejsca za uszami. Natychmiast poczujesz przypływ witalności!
  7. Zasłoń okna, zwłaszcza jeśli wychodzą na południe.
  8. Wietrz mieszkanie w nocy. Przed pójściem spać zrób lekki przeciąg.
  9. Użyj wiatraka, aby stworzyć orzeźwiającą bryzę – postaw obok niego pojemnik z kostkami lodu. Lekkie i przyjemne ochłodzenie gwarantowane!

Podsumowując, letnie upały mogą mocno dać się we znaki. Warto wówczas zastosować powyższe naturalne sposoby, bez konieczności inwestowania w kosztowną klimatyzację. Należy też zawsze pamiętać, że największym sprzymierzeńcem podczas upałów jest woda, która zawsze przyjemnej ochłody doda 🙂 .