Bądź ogrodnikiem swojego zdrowia

Kontynuujemy wiosenne wyzwanie Zmiana na ZDROWIE!. Nasze zdrowie jest jak uprawa dużego i niezwykłego ogrodu. Na prywatnej ścieżce życia jesteśmy osobistymi ogrodnikami skarbu, jakim jest nasze zdrowie. Ważne, aby dbać o ten wyjątkowy skarb systematycznie, z miłością, szacunkiem i oddaniem. Obchodzony w dniu dzisiejszym Światowy Dzień Zdrowia dodatkowo o tym przypomina i zachęca do doceniania i dbania o skarb, jakim jest nasze zdrowie.

Bądź ogrodnikiem swojego zdrowia


Rośliny w ogrodzie wzrastają, kwitną, wydają piękne owoce, zasychają, by z wiosną znowu trysnąć pełnią życia. Gdy podlewamy, nawozimy, dbamy o rośliny, możemy kształtować swój ogród, zmieniać jego charakter, rozszerzać to, co cieszy, eliminować to, co źle znosi brak lub nadmiar wilgoci, słońca, wiatru.

Gdy zapomnimy o naszym ogrodzie, gdy nie mamy dla niego czasu, zaczynają kwitnąć w nim chwasty, rośliny więdną, tracą swój urok, chorują, usychają.

Podobnie jest z naszym zdrowiem. Jeśli dbamy o ciało, duszę i umysł regularnie, wykonujemy systematycznie badania, dostarczamy paliwo w postaci zdrowej i różnorodnej żywności, dbamy o regularną aktywność fizyczną, dbamy o dobre samopoczucie wówczas nasz ogród zdrowia pięknie kwitnie i wydaje zdrowe owoce.

Mamy ogromną możliwość wpływu na jakość naszego ogrodu i naszego zdrowia. Warto, bo zdrowie to nasz największy skarb na całej ścieżce życia.

“Pielęgnuj ogród tak, jakbyś miał żyć wiecznie” Wiliam Kent

Zadbaj o swój ogród zdrowia razem z WELL Ja Ty My!

Wyzwanie Zmiana na ZDROWIE!. Zdrowie jest najważniejszym skarbem człowieka, a wiosna jest doskonałym czasem na zmiany w naszym życiu. W ramach wyzwania będę Was inspirować i motywować, przekazując wiedzę oraz ciekawe i zdrowe przepisy. Przyłącz się i powodzenia!

Ahoj wiosno! 

Dołącz do społeczności WELL Ja Ty My! . To miejsce gdzie się inspirujemy i motywujemy. Do zobaczenia!