Jak celebrować wolne chwile?

Przez pięć dni w tygodniu jesteś często tak zapracowana, że tylko marzysz o weekendzie, a kiedy nadejdzie, wcale nie zwalniasz tempa? Odpowiadasz na maile, robisz zaległą prezentację, sprzątasz cały dom, robisz wielkie zakupy, a wieczorem kompletnie opadasz z sił? Czas znów zacząć celebrować cenne wolne chwile. Dla Twojego własnego dobra, a także Twoich bliskich. Bo dbając o siebie, dbasz o innych 🙂 .

Jak celebrować wolne chwile?

RÓB MNIEJ – mniej sprzątania, mniej zakupów, mniej nadzorowania dzieci, mniej nadrabiania zaległości z pracy. Przeznacz część czasu na troskę o samą siebie.

KONTAKTUJ SIĘ – weź telefon w dłoń i zadzwoń do bliskiej osoby, przyjaciółki, przyjaciela. Porozmawiaj chwilę z sąsiadem. Pobaw się z dziećmi. Poprzytulaj z partnerem. Rozmowa i wspólny radosny śmiech skutecznie Cię zrelaksują i wspaniale poprawią samopoczucie.

RUSZAJ SIĘ – przejażdżka rowerem, spacer z kijkami trekkingowymi, taniec w domu w rytm ulubionej muzyki – dlaczego nie? Przypływ energii, radości i nowych pomysłów gwarantowane!

ODDAJ SIĘ SWOJEMU HOBBY – pisanie, szydełkowanie, gotowanie, szycie, rozwiązywanie krzyżówek, gra w karty, gra w szachy, majsterkowanie, ulubiona aktywność fizyczna… Każde, nawet najmniejsze zainteresowanie niezwiązane z codziennymi obowiązkami pozwala na wyciszenie się, popłynięcie myślami w strony znane tylko Tobie. Strony, gdzie czeka przyjemny relaks i ogromna radość.

BĄDŹ BLISKO NATURY – krótki spacer na łonie natury z bliską osobą, z psem lub sam na sam to świetny sposób na dotlenienie, uspokojenie myśli i poprawę humoru. Miej swoje ulubione miejsce, do którego będziesz z radością wracać, ale szukaj także nowych pięknych zakątków. Natura potrafi wspaniale zaskakiwać.

ODDAJ SIĘ SZALEŃSTWU W KUCHNI – przygotuj pyszne śniadanie, smaczny niecodzienny obiad lub kuszący deser – może szarlotkę z aromatycznych jesiennych jabłek? Cudowny zapach i smak będą z Tobą przez cały weekend, a nawet dłużej.

POCZYTAJ KSIĄŻKĘ, POSŁUCHAJ MUZYKI, OGLĄDNIJ FILM – do tego ciepły koc i filiżanka ulubionej herbaty – chwila lenistwa należy się każdemu!

WEŹ AROMATYCZNĄ KĄPIEL – to świetny sposób na dobre zakończenie dnia. Rozgrzewająca kąpiel z dodatkiem pięknie pachnącego naturalnego olejku wspaniale Cię zrelaksuje oraz pozwoli na długi i spokojny sen. Rano wstaniesz wypoczęta, a nowy dzień zaczniesz z uśmiechem i niesamowitą energią!

Celebruj weekend w sposób, jaki najbardziej lubisz. Wejdź w relację z czasem w taki sposób, w którym odpoczynek jest równie cenny, jak każde inne dobro materialne czy uznanie w pracy. W ten sposób odzyskasz dziecięcą radość i entuzjazm. Odkryjesz, że dobrze przeżyty weekend jest bramą do dobrze przeżytego życia.

Powodzenia i wspaniale spędzonych wolnych chwil 🙂 .