WELL Biblioteka – jeśli kochasz czytać, szukasz wartościowych, pasjonujących i godnych polecenia książek, to jest to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu propozycje lektur, które pomogą Ci prowadzić zdrowe i świadome życie we wszystkich jego obszarach. Propozycje książek, które po przeczytaniu zostawią w Tobie coś więcej…, zainspirują i zmotywują do zmiany.
„Mocne rozmowy” – Aneta Pondo
Podczas ostatniej Gali 15-lecia „Miasto Kobiet” miałam ogromną przyjemność wziąć udział w premierze książki „Mocne rozmowy”.
Redaktor naczelna magazynu „Miasto Kobiet” i autorka książki Aneta Pondo przeprowadziła wywiady z pięcioma ciekawymi osobami, które wybrały niebanalne ścieżki w swoim życiu i wiele na nich osiągnęły. Każda z rozmów ma swój wyjątkowy rytm i ciekawą różnorodną melodię. Lektura niesamowicie wciąga, sprawiając, że przez kilka godzin czytania zapominamy o otaczającym nas świecie, łącząc się ciałem, umysłem i duszą z niesamowitymi historiami bohaterów książki. Nie ma tu mowy o nudzie. Jest tutaj piękna paleta barw słów i emocji: szept, krzyk, smutek, radość, miłość, zaduma, inspiracja, motywacja i determinacja.
Autorka książki – dziennikarka, redaktorka naczelna magazynu „Miasto Kobiet”
Aneta Pondo jest znakomitą dziennikarką, redaktorką naczelną magazynu „Miasto Kobiet”, prezeską Fundacji Miasto Kobiet, autorką kilku książek. Piętnaście lat temu założyła dwumiesięcznik „Miasto Kobiet” dla kobiet, które wierzą, że przyszłość zależy od nich. Pięć lat temu urzeczywistniła ideę spotkań Klubu Miasta Kobiet. Kreatywna, z głową pełną pomysłów. Z gry w szachy wzięła strategiczne myślenie, które przydaje się w biznesie, z książek wrażliwość na słowa. Wielbicielka medytacji, jogi, zajęć 5Rytmów i spacerów w lesie, które wprowadzają jej ciało i umysł w stan wyciszenia i relaksu oraz skutecznie odzyskują energię.
Mocne rozmowy – bohaterowie książki
Bohaterowie książki: Monika Jurczyk, Ola Budzyńska, Dagmara Skalska, Michał Godlewski i Joanna Hussakowska – inspirują, idąc przez życie taką drogą, jaką idzie każdy z nas, na której są wyboje i niewiadoma za zakrętem. Idą, prowadzeni swoją klarowną misją, wykorzystując swoje supermoce. W książce znajdziemy pięć MOCnych wywiadów z bohaterami, w których możemy się osobiście przejrzeć i odnaleźć.
Monika Jurczyk, Osa – osobista stylistka, personal shopperka, autorka książek o stylu i dress codzie
Monika Jurczyk – jej supermocą jest intuicja. Potrafi w minutę odczytać, czego ktoś od niej potrzebuje i co ukrywa pod zewnętrznym wizerunkiem. Jak gwiazda na niebie błyszczy, ma swój niepowtarzalny styl i pociąga za sobą tłumy. W swoich książkach (Bądź boska; Szefowa swojej szafy; Styl bardzo osobisty) uczy jak rozpoznać swoją sylwetkę, jak dobrze kupować, jak budować wizerunek w biznesie, oraz że możemy być tacy, jacy chcemy. W rozmowie z Anetą Pondo opowiada między innymi o trudach związanych z rozwodem, życiowych zmianach po okresie przepracowania i zaniedbania swojego zdrowia, walce z endometriozą, czytaniu z ubrań, o typach osobowości, sposobie ubierania się i szukania własnego stylu. Poznajemy drogę bohaterki – nie zawsze usłaną różami – do stania się świetną personal shopper.
Ola Budzyńska – Pani Swojego Czasu – blogerka, autorka kursów i książek związanych z zarządzaniem czasem i prowadzeniem biznesu online
Ola Budzyńska – jej supermocą jest pasja w ciągnięciu ludzi do idei, do pomysłu, zagrzewania do akcji, pokazywania, że się da. Ziemia zadrżała pod nią pięć lat temu, gdy usłyszała diagnozę dotyczącą swojego syna. Kiedy odzyskała równowagę, uświadomiła sobie, że jest panią swojego czasu. Jak mówi: „nie jest wielką sztuką przyciągnąć każdego, natomiast sztuką jest przyciągnąć ludzi, z którymi chce się przebywać”. W rozmowie z autorką książki mówi o stereotypach związanych z zarządzaniem czasem, o swoim partnerskim związku, o tym, jak dobrze zarządzać sobą w czasie oraz o cenie, jaką płaci za swoje życie online. Poznajemy zestaw cech bohaterki oraz top piątkę talentów, które pomogły jej rozwinąć biznes. Ola opowiada także o ciekawym doświadczeniu i pierwszych zarobionych pieniądzach oraz o niezwykłej drodze do powstania Pani Swojego Czasu.
Dagmara Skalska – Pozytywna Egoistka – pisarka, blogerka, trenerka rozwoju osobistego, buddystka, instruktorka Calligraphy Health System
Dagmara Skalska – jej supermocą jest zdolność do zdecydowanego i natychmiastowego przekuwania myśli w działanie. Miała osiemnaście lat, gdy zakochała się w mężczyźnie, którego poślubiła dwa miesiące później. Wspólnie z mężem przekonywali, że egoizm to nie grzech. Później on zachorował i zmarł, a ona pokazała, że żałoba nie musi być czarna. W książce „Mocne rozmowy” Dagmara opowiada o doświadczeniach związanych z przyjściem na świat jej dziecka, o podejmowaniu ryzykownych decyzji podczas swojego dzieciństwa, o buddyzmie, który pomógł jej przejść trudne doświadczenia oraz o metodzie Master Zen Hua Yanga, która „serwisuje” organy i pomaga zadbać o ciało. Dagmara opowiada także o tym, jak została instruktorką Calligraphy Health System, metody, która łącząc tai chi, qi-gong i jogę jest czystym doświadczeniem wewnętrznego ruchu człowieka.
Michał Godlewski – breathworker, założyciel Instytut Oddechu, autor „Inteligencja oddechu” – książki wprowadzającej w praktyki oddechowe
Michał Godlewski – jego supermocą jest on sam. Artystyczną wrażliwość przejawiał już w dzieciństwie. Tańczy, gra, śpiewa, a z oddechu uczynił sztukę życia. Według Michała prawdziwym sensem pracy z oddechem jest przygotowanie ludzi do mierzenia się z trudnymi sytuacjami w życiu, które są i będą u każdego z nas. W rozmowie z Anetą Pondo opowiada o swojej odwadze w napisaniu książki „Inteligencja oddechu”. Odkrywa, czym jest dla niego dusza i duchowość, czym jest oddech dla ciała i duszy, dlaczego oddech powinien być świadomy, co mamy w sobie do rozbrojenia, jakie są praktyki oddechowe, czy świadomy oddech pomaga przejść smutek i depresję. Przekonuje, że najlepszym miejscem na oddech jest tam, gdzie jesteśmy u siebie.
Joanna Hussakowska – aktorka, trenerka 5Rytmów – metody pracy z ciałem w ruchu. Prowadzi regularne zajęcia w pięciu miastach Polski
Joanna Hussakowska – jej supermocą jest sprawczość. Jak trzeba coś zrobić, to robi. Gdy jako pięciolatka w rowie na wsi zleciła dzieciom, aby śpiewały Czarną Madonnę, nie przeczuwała, że będzie tańczyć nago na teatralnej scenie, oraz, że pociągnie ludzi do niezwykłego i intymnego ruchu obnażającego ciało i duszę. Na swoich zajęciach uczy rozluźniać przyblokowane ciało i przepuszczać ruch przez biodra. W rozmowie z autorką książki opowiada o 5Rytmach – dynamicznej praktyce medytacji w ruchu – co daje i w jaki sposób przekłada się na życie. Wspomina niesamowitą historię porodu w samochodzie, która dzięki niezwykłej wewnętrznej sile bohaterki miała dobre zakończenie. Zdradza też, jakie tajemnice otrzymała od przodków, jakie drogi zaprowadziły ją do aktorstwa, jakie sukcesy odniosła w sprzedaży. Dowiadujemy się, że ciało jest instrumentem, a nagość zawsze była wyzwoleniem. Przekonuje o magicznej i terapeutycznej roli nagości podczas warsztatów, które prowadzi. Każda kobieta ma szansę zabrać jej z warsztatów dla siebie coś innego: prawdziwą miłość do swojego ciała, doświadczenie wolności, czy też uzdrowienie bardzo głębokich zranień z przeszłości.
Podsumowanie
Książka „Mocne rozmowy” to autentyczne historie, pełne różnorodnych kolorów emocji na 300 stronach papieru. To lektura dla wszystkich, którzy szukają inspiracji, motywacji i sposobów jak radzić sobie z konkretnymi życiowymi problemami. W jaki sposób odkryć drzemiące w każdym z nas poczucie sprawczości i mocy oraz jak spowodować ich uwolnienie w drodze do zdrowia, miłości i szczęścia.
Z całego serca zachęcam Cię do przeczytania książki „Mocne rozmowy” i życzę miłej lektury! 🙂 .
Ważne linki: https://www.miastokobiet.pl/produkt/ksiazka-mocne-rozmowy-aneta-pondo