“Nazywam się życie” – Captain Andy Andrzej Jankowski

WELL Biblioteka – jeśli kochasz czytać, szukasz wartościowych, pasjonujących i godnych polecenia książek, to jest to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu propozycje lektur, które pomogą Ci prowadzić zdrowe i świadome życie we wszystkich jego obszarach. Propozycje książek, które po przeczytaniu zostawią w Tobie coś więcej…, zainspirują i zmotywują do zmiany.

“Nazywam się życie” – Andrzej Jankowski

“Ja mam taką swoją prywatną definicję – zostanę pisarzem, jak ktoś, kto mnie nie zna, kupi moją książkę i ją przeczyta” – to słowa autora książki wypowiedziane podczas rozmowy z Karolem Stryją w podcaście “Zawodowcy”. Przyznam, że nie znałam wcześniej Andrzeja Jankowskiego. To właśnie wysłuchanie tej rozmowy sprawiło, że kupiłam książkę, aby lepiej poznać autora, jego historię i przekaz.

Pierwsze, co zrobiłam po dostarczeniu książki do domu i jej rozpakowaniu to sprawdziłam, czy jest granatowa tasiemka… Czytając książkę, zatrzymałam się i zamyśliłam nie raz, podjęłam nie jedną decyzję…, a dzisiaj chciałabym z całego serca polecić ją Tobie. Książkę, która jest całym, prawdziwym i niezwykłym życiem Andrzeja Jankowskiego. Lekturę, która Cię zainspiruje i zmotywuje do zmiany.

Autor książki – podróżnik, pisarz, ambasador życia i planety

Andrzej Jankowski jest absolwentem Uniwersytetu Oksfordzkiego i Warszawskiego. Aktywny uczestnik przemian w Polsce i Europie. W przeszłości rzecznik podziemnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów UW i jego szef w Instytucie Dziennikarstwa. Pracownik biura prasowego Solidarności podczas obrad Okrągłego Stołu. Po wyborze Lecha Wałęsy na Prezydenta RP współtwórca jego biura prasowego, a następnie szef protokołu. Odpowiedzialny m.in. za wizyty zagraniczne głowy państwa w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Egipcie, Hiszpanii i Niemczech. Wiceszef i szef gabinetu Ministra Spraw Zagranicznych. Dyplomata.

Obecnie – po kilkunastu latach przygotowań i często niezwykle ciężkich rejsów od Bałtyku, Morza Północnego i Śródziemnego, po Spitsbergen, Seszele czy Karaiby jako kapitan Royal Yachting Association i własnego, pięknego, jedenastotonowego jachtu żaglowego SY Malena – w wyjątkowej i niekończącej się podróży dookoła świata. W sposób, który sam sobie wymyślił. Człowiek morza. Doskonały, szczery, odpowiedzialny, z ogromną wiedzą kapitan i menedżer. Patriota. Inspirujący ambasador życia i planety. Genialny pisarz.

W wieku 5 lat po raz pierwszy zobaczył polski Bałtyk, bezkresny horyzont i tajemniczą za nim przestrzeń, którą pokochał całym sercem. Mając 15 lat, odwiedził Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie. Od tamtej pory już zawsze miał głowę w chmurach. Z żelazną konsekwencją zaczął też spełniać swoje marzenia.

Zainspiruj się dobrze wykorzystanym życiem i spełniaj marzenia

Książka jest dla czytelnika inspiracją, w jaki sposób może dobrze wykorzystać swoje wyjątkowe i unikatowe życie. Książka jest autorem, a autor jest jej książką. Autor znający i kochający wolność i swoje życie zachęca ludzi, aby kochali planetę i ziemię, kochali i mówili o miejscu, z którego pochodzą, inspirowali się ciekawymi ludźmi, żyli pełnym życiem, dbali o siebie i swoje zdrowie, spełniali swoje marzenia. Przekonuje, że każdy człowiek jest absolutnym cudem i każdy zasługuje na wspaniałe życie, na realizację swoich marzeń. Każdy może zmienić swoje życie w praktykę stałego i głębokiego szczęścia.

Doceniaj małe rzeczy, ciesz się chwilami tu i teraz

Czytając i udając się w niezwykłą i filozoficzną podróż, cieszymy się wraz z autorem spotykanymi i docenianymi przez niego małymi rzeczami, przeżywanymi pięknymi chwilami tu i teraz. Smakiem porannej kawy i rozpływającego się w ustach croissanta z czekoladą, lodowej ambrozji, zapiekanki z mulami, delikatnymi krewetkami, bursztynowym whisky. Pięknym wschodem słońca, migocącymi gwiazdami, szalejącymi falami, sztormami. Symbolicznym dotykiem scalonego czubka masztu łódki i gwiazd. Cudownym słońcem, padającym deszczem, pięknym widokiem na horyzont. Niespodziewanym spotkaniem ze ścianą lodowca, z arktycznym morsem, czarno białymi orkami, małymi wyklutymi żółwiami, wielorybami i mewą. Pobytem w portach, zatokach, spotkanymi tam ciekawymi ludźmi. Spotkaniem z bogatym, lecz śmiertelnie chorym człowiekiem, który swoją historią uzmysławia, że nie warto czekać z realizacją marzeń na życiowy kryzys, na poważną stratę, tylko konsekwentnie i na bieżąco je realizować.

Ciesz się Życiem i spełniaj marzenia…

Wszyscy jesteśmy życiem: ludzie, zwierzęta, morze, góry, światło, planety, cała natura. To ważne, aby w codziennym życiu umieć zatrzymać się i dostrzec piękno świata, które nas otacza. Warto czasem zwolnić, mieć czas na autorefleksję, na rzeczy prywatne, publiczne i kompletnie bezinteresowne. Mieć też czasem czas na ciszę…i czas na spełnianie marzeń. A jakie są Twoje marzenia i jaki masz plan, aby je zrealizować?

“Nazywam się życie” – Audiobook

Od 13.11.2019 książka dostępna jest także w formie audiobooka. Dzięki naszemu pięknemu zmysłowi, jakim jest słuch, a także dzięki osobistej wyobraźni przekaz książki jeszcze mocniej i głębiej dociera do naszego ciała, duszy i umysłu. Autor książki zabiera nas w niezwykły rejs, w którym płyniemy naprawdę daleko…

Z całego serca zachęcam Cię do przeczytania i wysłuchania książki “Nazywam się życie” i życzę miłej lektury!
Książka – Wydawnictwo GH Genesis House – Warszawa 2018
E-book – Wydawnictwo GH Genesis House i Audioteka – 2019
Ważne linki:

Nazywam się życie” – książka

Nazywam się życie” – książka

“Nazywam się życie” – książka i ebook