“Strategie szachowych mistrzów w biznesie” – Michał Kanarkiewicz

WELL Biblioteka – jeśli kochasz czytać, szukasz wartościowych, pasjonujących i godnych polecenia książek, to jest to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu propozycje lektur, które pomogą Ci prowadzić zdrowe i świadome życie we wszystkich jego obszarach. Propozycje książek, które po przeczytaniu zostawią w Tobie coś więcej…, zainspirują i zmotywują do zmiany.

“Strategie szachowych mistrzów w biznesie” – Michał Kanarkiewicz

Szachy to rodzina strategicznych gier planszowych, które rozgrywane są przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy, za pomocą zestawu bierek. Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu. Każdy sport, w tym gra w szachy uczy konsekwencji, dyscypliny, wytrwałości, pokory, wiary we własne siły, koncentracji, poszukiwania rozwiązań, kreatywności i dystansu do siebie oraz otoczenia. Przekazana w książce wiedza uczy, w jaki sposób myśleć, aby wygrywać. Poznane sekrety szachowych mistrzów można z powodzeniem wykorzystać w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Autor książki – szachista, doradca strategiczny, szkoleniowiec, mówca inspiracyjny

Michał Kanarkiewicz jest doskonałym szachistą, doradcą strategicznym, szkoleniowcem, wykładowcą MBA, trenerem strategicznego myślenia, mówcą inspiracyjnym oraz autorem sześciu książek.

Szachy pojawiły się w życiu Michała, gdy miał 10 lat. Pierwsza wspólna gra z kolegą Ksawerym zapoczątkowała wielkie zmiany w jego życiu, nadając mu głęboki sens. W następstwie pasji, nauki i determinacji zaczął regularnie osiągać sukcesy w turniejach szachowych. Zajął szóste miejsce na mistrzostwach Polski do lat 14, następnie wygrywał międzynarodowe turnieje m.in. w Barcelonie.

Dzisiaj uczy zespoły strategicznego i logicznego myślenia, które pomaga wygrywać partie i podejmować dobre decyzje w biznesie w drodze do ich rozwoju. Regularnie występuje na największych eventach biznesowych oraz związanych z rozwojem osobistym.

Sekrety szachowych mistrzów

Kolejne rozdziały książki wyposażają czytelnika w wiedzę, która skutecznie motywuje do osiągania postawionych celów, przeobrażenia idei w rzeczywistość. Dowiadujemy się między innymi, jak wykorzystać grę szachowych mistrzów w biznesie, w jaki sposób skutecznie wyznaczać cele, jak wykorzystać strategię błękitnego oceanu, jak zamienić taktykę w strategię, w jaki sposób poradzić sobie z efektem kosztów utopionych. W ciekawy sposób opisanych jest siedem lekcji szachowych mistrzów, które od razu można wykorzystać w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Wywiady z szachowymi mistrzami

Niezwykle ciekawą i inspirującą częścią lektury są wywiady z sześcioma znanymi i znakomitymi szachowymi mistrzami, którzy odnieśli sukces w biznesie: Przemysław Gdański (Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska), Leszek Badurowicz (Specjalista w dziedzinie psychologii pokera i tradingu), Wiktor Słomiński (Uczeń II klasy Liceum Thinking Zone w Gdańsku), Andrzej Krzywda (Założyciel firmy Arkency), Marcin Kolago (Menedżer, specjalista w dziedzinie zarządzania innowacjami), Robert Jarczyński (Multiinwestor w nieruchomości). Osobiste historie szachowych mistrzów motywują czytelnika do realizacji założonych celów, podpowiadają ciekawe rozwiązania w drodze do osiągnięcia najwyższych szczytów w obszarze zawodowym i prywatnym.

Korzyści z nauki gry w szachy

Czytając lekturę poznajemy mnóstwo korzyści z nauki gry w szachy, które można wykorzystać zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym:

 • Nauka wytrwałości, cierpliwości, koncentracji i samokontroli
 • Nauka strategicznego, krytycznego i logicznego myślenia
 • Analiza codziennych decyzji osobistych i zawodowych
 • Umiejętność planowania i wdrażania planów w życie
 • Przewidywanie konsekwencji podjętych decyzji
 • Nauka brania odpowiedzialności za własne decyzje
 • Realistyczne podejście do planów wynikające z analizy sytuacji
 • Wyciąganie wniosków z przeszłych doświadczeń
 • Możliwość nawiązania wartościowych znajomości
 • Nauka zdrowej rywalizacji w duchu fair play, przegrywania z klasą
 • Nauka determinacji, czyli uporu w osiąganiu postawionych celów
 • Umiejętność strategicznego myślenia, przewidywania ruchów naprzód
 • Nauka skupienia się na odroczonej gratyfikacji, mobilizująca do dalszej pracy

Trening czyni mistrza

Każdy rozdział w książce kończy się ćwiczeniem, zagadką oraz przewidzianą nagrodą. Po każdym przeczytanym rozdziale znajdziemy także stronę “Moje lekcje” zachęcającą do wypisania trzech inspirujących i motywujących lekcji, które czytelnik bierze dla siebie.

Podsumowanie

Przekazana w książce wiedza uczy w jaki sposób myśleć, aby wygrywać. Motywuje do działania i do realizacji postawionych celów, wykorzystując przy tym nasz wewnętrzny potencjał i odwagę. Niezwykle wartościową wiedzę można wykorzystać zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Przy czym, nie trzeba umieć grać w szachy, aby przedstawione w książce informacje zrozumieć i wykorzystać, ale… przeczytanie książki skutecznie do nauki tej gry zachęca.

Z całego serca zachęcam Cię do przeczytania książki Strategie szachowych mistrzów w biznesie” i życzę miłej lektury!  🙂

Premiera książki “Strategie szachowych mistrzów w biznesie” podczas wydarzenia “Be Supreme” – Warszawa 17.09.2019
Wydawnictwo Kanarkiewicz Strategy Consulting – Wejherowo 2019
Ważne linki:

Strategie szachowych mistrzów w biznesie – książka

Strategie szachowych mistrzów w biznesie – ebook