„BĄDŹ. Holistyczne ścieżki zdrowia” – Orina Krajewska

Są takie książki, które czytam jednym tchem, zatracając się w nich całkowicie. Są takie lektury, które dają mi ogromną wartość, poruszają duszę, umysł i ciało, zachęcają do refleksji i motywują do zmiany. Mając pełną świadomość tego, jak wiele dobrego może zdziałać w życiu człowieka dobra książka, stworzyłam nową kategorię na blogu – WELL Biblioteka. Jeśli kochasz czytać, szukasz wartościowych, pasjonujących i godnych polecenia książek, to jest to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu propozycje lektur, które pomogą Ci prowadzić zdrowe i świadome życie we wszystkich jego obszarach. Propozycje książek, które po przeczytaniu zostawią w Tobie coś więcej…, zainspirują i zmotywują do zmiany.

„BĄDŹ. Holistyczne ścieżki zdrowia” – Orina Krajewska

Pozycją, która niewątpliwie jest wartościowa i godna polecenia, którą warto mieć w swojej domowej bibliotece, jest książka Oriny Krajewskiej -„Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia”. Książka dedykowana jest pacjentom, ich bliskim, lekarzom oraz wszystkim, którzy interesują się zdrowym trybem życia i chcą zadbać o siebie w sposób holistyczny – na poziomie ciała, duszy, umysłu i emocji.

Autor książki – Orina Krajewska

Orina Krajewska to aktorka, instruktorka teatralna, współzałożycielka i prezes Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, córka Małgorzaty Braunek. Po doświadczeniach związanych z chorobą mamy założyła Fundację Małgosi Braunek „Bądź”, promującą integralne podejście do zdrowia w profilaktyce i leczeniu, szczególnie onkologicznym. Nominowana do tytułu Superbohaterki „Wysokich Obcasów” 2015 i do nagrody Jaskółka Nadziei w 2018 r. w kategorii lider organizacji pozarządowych. Od 2017 r. pełni rolę Prezesa Fundacji.

Nowotwór złośliwy – fakty

Na raka umiera ponad 8 milionów osób rocznie. W Polsce rak zabija blisko 110 tysięcy osób, z czego około 100 tysięcy umiera w wyniku nowotworów złośliwych. Rak jest drugą przyczyną zgonów w Polsce (źródło: Medonet.pl). Do tego dochodzą różnego rodzaju choroby przewlekłe i autoimmunologiczne. Pacjenci i ich bliscy są często zagubieni i pozostawieni samym sobie. Niezwykle ważne w tym trudnym czasie jest, aby pacjent był traktowany i leczony w sposób holistyczny, z poszanowaniem ciała, duszy i emocji.

„BĄDŹ. Holistyczne ścieżki zdrowia” – recenzja i refleksje

Książka „BĄDŹ. Holistyczne ścieżki zdrowia” jest zbiorem rozmów przeprowadzonych przez Orinę Krajewską z kilkunastoma wybitnymi i szanowanymi specjalistami reprezentującymi różne dziedziny związane ze zdrowiem człowieka. Poruszone są tematy związane między innymi z medycyną integralną, potęgą odżywiania i aktywności fizycznej, holistycznym podejściem do leczenia, medycyną konwencjonalną i alternatywną, cancer coachingiem, genami i ich wpływem na zdrowie, medycyną chińską, zielarstwem, medytacją i duchowością. Wiedza zawarta w książce jest sprawdzona, wiarygodna i porywająca. Przedstawione są ciekawe zagadnienia, takie jak: makrobiotyka, slow jogging, yin i yang, smog informacyjny, bi-guan, cancer coaching, wywiad motywujący, radiowitalność.

Po lekturze tej książki przekonasz się, że aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem należy zadbać o każdy aspekt swojego życia, na poziomie ciała, duszy, umysłu i emocji. Zrozumiesz, że codziennie należy wsłuchiwać się w swoje ciało i czujnie obserwować organizm. Nasze ciało jest naszym przyjacielem. Wszelkimi sposobami chce nam pomóc i chce nas wspierać. Trzeba go tylko uważnie słuchać i odpowiednio reagować na wysyłane sygnały. Książka pozwoli Ci znaleźć ścieżkę do dobrego życia dla siebie i swoich bliskich.

W ostatnim czasie w mojej rodzinie także pojawiły się problemy natury onkologicznej i to ze zdwojoną siłą. Z perspektywy czasu wiem i ogromnie doceniam to, że warto cały czas rozwijać się i zdobywać wiedzę z różnych obszarów życia. Warto dbać o siebie na poziomie ciała, duszy, umysłu i emocji. Trzeba różnymi sposobami ćwiczyć w sobie hart ducha, optymizm, spokój, uważność, odwagę, wolę walki. Warto pielęgnować miłość do świata, ludzi, zwierząt i natury. Warto doceniać codzienne małe rzeczy oraz gromadzić w sobie energię i moc z dawania wartości innym ludziom. Wszystko po to, aby w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń i problemów przelać strumień energii, mocy i zapału do walki osobie chorej, a także najbliższym, jednocześnie nie zapominając o sobie. Zgodnie z misją – dbając o siebie, dbasz o innych.

Głęboko wierzę w to, że źródło naszego sukcesu to nie jest leczenie, ale regularne i systematyczne dbanie o siebie. W naszym życiu najważniejszą osobą jesteśmy my – jeżeli nie pomożemy sobie, nie będziemy mogli pomagać innym. To jest sedno sprawy. Los nagradza ludzi, którzy mądrze dbają o siebie”. Franciszek Ruciński

Omawiana książka dostarczy Ci odpowiedzi na wiele interesujących pytań. Będzie dla Ciebie drogowskazem i motywacją do dalszych poszukiwań wiedzy i metod poprawiających jakość życia. Między innymi dzięki wskazanej w książce wynikom badań potwierdzających ich skuteczność, ciekawej bibliografii, ćwiczeń do stosowania w domu.

„BĄDŹ. Holistyczne ścieżki zdrowia” – inspirujące cytaty

„Jestem głęboko przekonana, że w pacjentach onkologicznych tkwi ogromny potencjał do zdrowienia. Nie lubię używać określenia „walka z rakiem”. Jak ta droga zdrowienia będzie wyglądać, tego nie wiemy, ale uczymy się dbać o to, co tu i teraz, o to co mamy. Dostajemy możliwość odkrycia siebie na nowo w innych okolicznościach życia. To jest piękne”. Anna Borzeszkowska (Certyfikowany Cancer Coach)

„Prowadzimy nieustający dialog wewnętrzny, a raczej monolog wewnętrzny na temat naszej interakcji z życiem, który staje się naszą biblią. Każdy z nas tworzy własną biblię. Przekazujemy swojemu ciału polecenia, a każda pojedyncza komórka za nimi podąża. Zadaniem ciała jest ochrona życia, ale także podążanie za wskazówkami. W końcu każdy nasz ruch jest podyktowany przez umysł”. Psycholog Levana Marshall

„Pełna akceptacja wszystkiego jest cechą tzw. umysłu jedności, umysłu nierozróżniającego albo niedualnego, czyli takiego, który pojmuje wszystko jako jedność. Wtedy nie ma problemu także z tym, by zjednoczyć się z procesem, który nazywamy przemijaniem”. Psychoterapeuta Wojciech Eichelberger

„Cierpienie to element naszego rozwoju. Gdzie pędzisz? Dokąd? Odczuwasz cierpienie, zatrzymaj się i przyjrzyj temu, szczerze i naprawdę głęboko. Jeśli krwawisz, to nie znaczy, że coś jest z tobą nie tak. Krwawisz, bo jesteś człowiekiem”. Psycholog Levana Marshall

„Fundamentem zdrowego, dobrego życia jest umiejętność cieszenia się tym, że żyjemy, oraz bycie wdzięcznym i życzliwym wobec innych. Albowiem człowiek wdzięczny niczego się nie boi, niczego nie żałuje, niczego nie zazdrości, wszystkim się dzieli, wszystko docenia i szanuje, jest radosny i szczęśliwy!” Andrzej Krajewski.

Z całego serca zachęcam Cię do przeczytania książki „Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia” i życzę miłej lektury! 🙂.

„BĄDŹ. Holistyczne ścieżki zdrowia” – Orina Krajewska. HELION 2018
Ważne linki:

BĄDŹ. Holistyczne ścieżki zdrowia – książka

BĄDŹ. Holistyczne ścieżki zdrowia – ebook