“Efektywność osobista i biznesowa” – Jakub B. Bączek, Paweł Cieślak

WELL Biblioteka – jeśli kochasz czytać, szukasz wartościowych, pasjonujących i godnych polecenia książek, to jest to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu propozycje lektur, które pomogą Ci prowadzić zdrowe i świadome życie we wszystkich jego obszarach. Propozycje książek, które po przeczytaniu zostawią w Tobie coś więcej…, zainspirują i zmotywują do zmiany.

„Efektywność osobista i biznesowa” – Jakub B. Bączek, Paweł Cieślak

Dzisiaj chciałabym polecić Ci niezwykle wartościową i inspirującą książkę, którą warto mieć w swojej domowej bibliotece – “Efektywność osobista i biznesowa” – autor Jakub B. Bączek i Paweł Cieślak. Książka jest fascynującą podróżą do świata efektywności, której każdy może się nauczyć. Wszystko po to, aby odnieść sukces i być szczęśliwym człowiekiem. Książka uzmysławia, że nie wystarczy marzyć i snuć wyobrażeń o lepszym życiu. Trzeba działać, podejmować decyzje, ciężko pracować tu i teraz. Należy także zadbać o siebie w sposób holistyczny – na poziomie ciała, umysłu, duszy i emocji.

Autorzy książki – Jakub B. Bączek, Paweł Cieślak

Jakub B. Bączek jest jednym z najlepszych trenerów mentalnych i biznesowych, doskonałym mówcą, przedsiębiorcą, wykładowcą MBA, autorem kilkunastu książek, które można kupić w 17 krajach, podróżnikiem, byłym sportowcem siatkarzem. Zaczynał od zera, ciężko pracował, zaliczając i pokonując po drodze kilka upadków. Dzisiaj jest właścicielem kilku świetnie prosperujących firm. Osiągnął mistrzowski poziom w życiu zawodowym i osobistym oraz pełną wolność finansową. Na co dzień z pasją i miłością pomaga ludziom odnaleźć siłę do działania i pracy nad sobą w drodze do ich własnego zwycięstwa. “Marzenia się nie spełniają…. Marzenia się spełnia!” – to znane i przekonujące motto Jakuba.

Jak doszedł do mistrzowskiego poziomu? Z pasją i determinacją zaczął korzystać z szans, które stawiało przed nim życie. Teraz pokazuje innym, w jaki sposób sami mogą osiągnąć spełnienie, aby żyć dobrym i pełnym pasji życiem. Daje paliwo do działania m.in. ze sceny, podczas szkoleń, wykładów, w książkach (w tym “Efektywność osobista i biznesowa”), w mediach, ucząc przyszłych trenerów w autorskiej Akademii Trenerów Mentalnych.

Jakub B. Bączek jest dla mnie osobiście autorytetem w dziedzinie treningu mentalnego, psychologii, biznesu i podejścia do życia. To człowiek, który moim zdaniem otrzymał niezwykły dar do motywowania, inspirowania i zmiany ludzi, mający ogromne serce, niesamowitą i głęboką wiedzę, pasję, którą widać i słychać dosłownie wszędzie. Jest osobą, od której warto się uczyć, którą warto naśladować. Jest efektywny, merytoryczny, wiarygodny, motywujący aż do bólu. Porywa tłumy, rozśmiesza, a kiedy trzeba, wzrusza do łez. Doświadczyłam tych niezwykłych emocji podczas kwietniowego eventu “Życie Pełne Pasji”.

Paweł Cieślak jest Dyrektorem rozwoju i wizerunku w holdingu Jakuba B. Bączek. Tworzy strategie, zajmuje się największymi projektami, wyjazdami incentive, oraz szkoleniami biznesowymi. Trener animatorów, prowadzi obozy animacyjne, warsztaty z animacji czasu wolnego, animacji zabaw dziecięcych, tańców animacyjnych, animacji osób starszych i niepełnosprawnych. Redagował omawianą książkę “Efektywność osobista i biznesowa”.

“Efektywność osobista i biznesowa” – trening mentalny, refleksje

Książka “Efektywność osobista i biznesowa” napisana jest lekkim, prostym, ale jednocześnie inspirującym i energetycznym językiem, przez co czyta się ją szybko i przyjemnie. Nietypowa, odwrócona forma jest wygodna w czytaniu i wyróżnia książkę spośród innych pozycji na półce. Książkę przeczytałam dwa razy i jeszcze do niej wrócę…

Zawarte w książce porady, refleksje i narzędzia, nawiązujące do treningu mentalnego są bliskie moim zainteresowaniom. Są także bliskie wartościom, jakimi kieruję się w życiu, które przekazuję moim czytelnikom za pośrednictwem tego bloga.

Trening mentalny uczy projektowania życia poprzez nasze myśli. Jest w dużym stopniu oparty na determinacji, co zostało szerzej omówione w książce. Życie składa się z dobrych, ale nierzadko też z trudnych chwil. Trening mentalny wskazuje ścieżkę ku nadziei oraz jest drogowskazem do dobrego życia. Warto zainteresować się treningiem mentalnym, który może zdziałać dużo dobrego w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Warto mieć marzenia, ale nie wystarczy tylko śnić. Autor wyjaśnia czytelnikom, że marzenia należy spełniać własnymi rękami, ponieważ… same się nie spełnią. Trzeba wyznaczyć ambitne cele, szybko działać, ciężko pracować, być konsekwentnym. Trzeba dawać ludziom wartość, być prawdziwym, szczerym, uśmiechniętym. Wizualizacja sukcesu i zaangażowanie w to naszych zmysłów pomaga w drodze do realizacji celów i marzeń.

Trzeba dbać o siebie na poziomie ciała, duszy i umysłu. W książce ciekawie i inspirująco zostały opisane kluczowe i niezbędne czynniki mające wpływ na dobre życie. Należą do nich między innymi: wdzięczność za wszystko co się posiada, dostrzeganie i docenianie codziennych małych rzeczy. Optymizm, uśmiech, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, regularny wypoczynek, profilaktyka stresu. Rodzina, miłość, przyjaźń. Podróże, wiara, ciągły rozwój, pasja. Wysoka jakość działań, otwartość na zmiany, dieta nisko informacyjna, odporność na hejt.

Należy otaczać się pozytywnymi ludźmi, którzy nas napędzają i szanują, z którymi czujemy zharmonizowanie i swobodę, którzy posiadają i dzielą się walutą swojego zaufania, z którymi można wszystko. Jeśli znajdziemy takich ludzi, należy starannie troszczyć się o relacje, gdyż są na wagę złota.

Akceptacja trudnych życiowych momentów. Należy doceniać, to co dobre i ze spokojem akceptować to, co trudne. Niełatwe momenty i cierpienie nas uszlachetniają, dają wiele wartościowych informacji i wskazówek.Trzeba akceptować porażki, ponieważ to one budują naszą siłę, uczą więcej niż sukcesy.

Czas to waluta i codzienny przelew jednakowy dla wszystkich. Od nas zależy, jak darowany czas wykorzystamy. Ile z przyznanych codziennych 86 400 sekund zainwestujemy, a ile zmarnujemy. Nawet kilka kroków do przodu przybliży nas do osiągnięcia postawionego celu.

Pewność siebie – potrzebny i niezbędny atrybut, aby być efektywnym. Poczucie odpowiedzialności za swoje życie (wewnątrz sterowność), odwaga i realizowanie rzeczy trudnych, akceptacja własnej osoby, to podstawowe elementy pewności siebie, które warto rozwijać.

Determinacja jest niezbędną cechą, wymagającą długotrwałej motywacji i konsekwencji. Ważna jest tutaj pasja i coś, co płynie z naszego serca i jest spójne z naszymi wartościami. Jeśli nie będzie pasji w tym, co robimy, to motywacja szybko się wyczerpie. Wskazana jest także wizja tego, jak chcemy żyć i co warto robić. Wówczas łatwiej będzie zamienić motywację na determinację.

Filozofia business and pleasure, czyli łączenie pracy z przyjemnością. Jeśli tylko jest taka możliwość, warto wdrożyć zasady tej filozofii w biznesie. Głównym narzędziem pracy jest tutaj komputer przenośny. Zarządzanie i doglądanie biznesu odbywa się on-line. Wolność zarabiania jest możliwa z każdego miejsca na świecie. To proces, który jest trudny, wymagający ciężkiej pracy, ale możliwy do wdrożenia, w konsekwencji dające wymierne owoce.

Budowa, rozwój biznesu i zespołu. Autor omawia ważne aspekty budowania najlepszego biznesu, takie jak: wybór planu z największą ilością opcji i ograniczenie ryzyk, opracowanie odpowiedniej rangi i skali biznesu, cierpliwe, z pasją i z szacunkiem do ludzi budowanie zespołu.

Udana współpraca. Kiedy podczas jakiekolwiek współpracy nie blokujemy drugiej osoby, dajemy jej wówczas podstawę do otwartego tworzenia. Blokować można poprzez nieumiejętne słuchanie objawiające się ignorowaniem, konkurowaniem, nieumiejętnym doradzaniem. Słuchanie słów oraz słuchanie emocji – to elementy dobrego słuchacza i sposób na otwarcie drugiego człowieka. Do tego należy dołożyć zaufanie, brak prób wykorzystania, fair działanie obu stron.

Finanse i inwestycje – autor książki podaje i omawia kilka konkretnych, sprawdzonych i ciekawych sposobów na poprawę sytuacji finansowej. Podkreśla konieczność poczucia wartości tego, co robimy oraz poczucia pełnego wykorzystania potencjału, jaki posiadamy – niezależnie od tego, czy jesteśmy studentem, osobą pracującą na etacie czy mającą swój biznes.

Inspirowanie innych – ważne abyśmy swoją postawą, doświadczeniem, wartościową i aktualną wiedzą, praktyką i konkretnymi rezultatami inspirowali innych ludzi. Inspirowanie to talent, powołanie, ale i ogromna odpowiedzialność.

Podsumowanie

Książka “Efektywność osobista i biznesowa” jest niezwykle wartościowa, inspirująca i motywująca do zmiany. Jest porywającym rejsem do świata efektywności, treningu mentalnego i lepszego życia. Gorąco polecam ją przeczytać, następnie stworzyć listę co chcemy zmienić i sukcesywnie wdrażać punkty do swojego życia. Nawet codziennych parę małych, ale efektywnych kroków przybliży nas do osiągnięcia wyznaczonego celu.

“Efektywność osobista i biznesowa” to pozycja, która po przeczytaniu zajęła czołowe i stałe miejsce w mojej domowej bibliotece. To książka, do której będę często i z przyjemnością wracać.

Z całego serca zachęcam Cię do przeczytania książki „Efektywność osobista i biznesowa” i życzę miłej lektury! 🙂
Wydawnictwo: “STAGEMAN” – Warszawa 2019
Ważne linki:

Efektywność osobista i biznesowa” – książka