6 sposobów na dodanie sobie energii

Walczysz ze zmęczeniem? Odczuwasz spadek energii w ciągu dnia? Oto sprawdzonych 6 sposobów na dodanie sobie energii! Stosuj je na co dzień, a Twoja motywacja, efektywność i wyniki poszybują w górę!

1. WYPIJ SZKLANKĘ WODY – nawet niewielkie odwodnienie powoduje zagęszczenie krwi i uczucie zmęczenia. Jeśli nagle czujesz, że opadasz z sił, wypij małymi łyczkami wodę z cytryną.

2. ZRÓB KILKA ĆWICZEŃ – spadek energii może być spowodowany niskim ciśnieniem. Wystarczą 2 minuty truchtu w miejscu, skłony, podskoki, by krew żywiej krążyła.

3. WEŹ CHŁODNY PRYSZNIC – wystarczy 3 minutowy prysznic w temperaturze ok. 20 stopni, aby pokonać zmęczenie i podnieść poziom energii.

4. ZJEDZ KILKA ORZECHÓW, BANANA LUB JABŁKO – orzechy zawierają dobre tłuszcze i błonnik, banan węglowodany, białka i magnez a jabłka naturalne cukry i witaminy. Dzięki temu szybko dodadzą Ci energii.

5. WYPIJ CZERWONĄ HERBATĘ – podobnie jak kawa zawiera kofeinę, która ma działanie pobudzające, ale daje energię na znacznie dłuższy czas. Więcej o czerwonej herbacie przeczytasz tutaj.

6. WŁĄCZ MUZYKĘ I POŚPIEWAJ – słuchanie ulubionej muzyki i śpiewanie pomaga skutecznie zredukować stres i napięcie. To sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i bardziej optymistycznie nastawieni do życia. Energia rośnie z minuty na minutę! 

Stosowanie powyższych wskazówek pomoże Ci skutecznie podnieść poziom energii oraz realizować codzienne zadania i cele z uśmiechem na ustach 🙂 .