Godzina dla Ziemi – wyłącz światło, włącz działanie

Jednym z elementów filozofii życia Wellness jest dbanie o otaczające nas środowisko naturalne, na które mamy ogromny wpływ. Szanujmy naturę, która dała nam życie. Nie pozwólmy jej zniszczyć.

W dniu dzisiejszym po raz 13. odbędzie się Godzina dla Ziemi – wydarzenie stworzone przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody odnoszący się do środowiska, zmian klimatu i ochrony naszej planety. Na godzinę wyłączone zostaną światła na najważniejszych budynkach również w Polsce, ale w akcji wezmą udział także ludzie przebywający w domach. Przyłącz się i Ty.

GODZINA DLA ZIEMI

Wyłączenie światła jest symbolem. Idea Godziny dla Ziemi jest prosta: Wyłącz światło – włącz działanie dla jedynej planety we wszechświecie, jaką znamy, która daje nam, ludziom, życie. Ma na celu uświadomienie, że prostymi codziennymi działaniami jesteśmy w stanie pomóc naszej Planecie. Choćby poprzez wyłączenie zbędnego światła, oddawanie elektrośmieci do punktów, gdzie rzadkie metale i inne cenne surowce będą mogły być wykorzystane ponownie, pójście na zakupy z torbą wielokrotnego użytku. Globalna akcja Godzina dla Ziemi w każdym roku inspiruje setki milionów ludzi na całym świecie.

W tym roku akcja z powodu pandemii choroby COVID-19 będzie inna niż zazwyczaj. Jak podaje WWF, teraz nasza uwaga skupia się wokół pandemii COVID-19 i solidarności zarówno z pracownikami ochrony zdrowia, jak i wszystkimi dotkniętymi pośrednio i bezpośrednio chorobą wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2.

“To również czas refleksji nad naszą relacją ze środowiskiem, zarówno w aspekcie nielegalnego handlu dziką fauną i florą, który mógł leżeć u podstaw obecnej sytuacji, jak i tej relacji z poziomu nam bliższego, krajowego – toczącej się wciąż dyskusji o ingerencji człowieka w naturę. Nasz wpływ na środowisko jest niepodważalny, a konsekwencje w krótszym lub dłuższym horyzoncie czasowym dotykają nas samych” (WWF Polska).

W ubiegłym roku w akcji brało udział niemal 190 państw na całym świecie, a w Polsce światła zgasiło 98 miast. Tym razem będzie wyjątkowo – wszystko odbędzie się głównie w domach.

“Podczas tegorocznego finału szczególnie liczymy, że uda nam się zjednoczyć w tej symbolicznej godzinie. Teraz w sposób szczególny widzimy, jak bardzo nasza planeta i ludzie na niej żyjący potrzebują wsparcia i troski o naszą przyszłość” (WWF).

GODZINA DLA ZIEMI


Dzisiaj każdy z nas, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego.

Przyłącz się #zostanwdomu i zgaś światło.

Dbaj na co dzień o środowisko naturalne. Ziemia to nasz wspólny dom. Razem możemy więcej!